קורס קרינה בלתי מייננת

0
3366

כיום רוב האוכלוסייה היא בעלת מודעות גבוהה לעניין הקרינה הבלתי מייננת הנמצאת מסביבנו. הקרינה מקיפה אותנו מכל מקום- בעיקר באיזורים של אוכלוסיה צפופה- אנטנטות סלולריות, אינטרנט אלחוטי, ריכוזים של קווי חשמל- כל אלו גורמים לעלייה ברמות הקרינה. תדרים שונים ומכשירים שונים מפיצים רמות שונות של קרינה. המודעות הגבוהה מביאה אנשים לחשוש מרמות קרינה גבוהות שעלולות לפגוע בבריאותם ובבריאות משפחתם.

קרינה אלקטרומגנטית מחולקת לשני סוגים- מייננת או בלתי מייננת. הקרינה נקראת כך משום יכולתה או חוסר יכולתה לשנות את המבנה האטומי או המולקולרי של חומרים באמצעות יימון. קרינה בלתי מייננת- היא קרינה שאינה בעלת יכולת לשנות את המבנה הפיזיקלי של חומר באמצעות יינון. אבל אין להסיק מכך שלקרינה בלתי מייננת אין השפעה- היא כן יכולה לשנות את ההתנהגות האלקטרונית של החומר באמצעות שדות אלקטרומגנטיים- ללא יינון. זו הסיבה שרבים חוששים גם מקרינה בלתי מייננת שנמצאת בכל מקום מסביבנו- החל מאור השמש, דרך המיקרוגל שלנו ועד הטלפון הסלולריים שאנחנו מחזיקים קרוב אלינו.

ישנם מחקרים רבים שבודקים את הקשרים בין קרינה בלתי מייננת לבין השפעות בריאותיות על גוף האדם. רבים מנסים להבין מהן ההשלכות הביולוגיות והפיזיולוגיות שיכולות להיות לחשיפה ממושכת לתדרים שונים של קרינה בלתי מייננת. הדאגה לבריאות הציבור הביאה לשינוי בחקיקה ונוספו תקנות רבות ודרישה לעמוד בתקנים מסוימים.

קורס קרינה הוא קורס שנועד עבור מהנדסים, הנדסאים, אדריכלים, קבלנים, יזמים, מנהלי פרויקטים וכל מי שעוסק בתחומי הנדל״ן, הבניה, החשמל ובעצם- כל מי שמעוניין להרחיב את הידע והכשרתו המקצועית בכל הנוגע למדידת קרינה.

קורס קרינה מקצועי הוא הכרחי על מנת לעבור את המבחן ולקבל מהמשרד להגנת הסביבה רישיון לעסוק במדידת קרינה בלתי מייננת. מודדי קרינה כיום הם הכרחיים על מנת לבדוק שבאיזורים מסוימים הקרינה לא עוברת את הרמות שנקבעו בחוק. קורס קרינה חייב להיות מועבר על ידי אנשי המקצוע המנוסים והטובים ביותר. על מנת לצלוח פרויקטים מסוימים- קבלנים ומנהלי פרויקטים הולכים לעשות קורס קרינה כדי שיהיו בידיהם את הכישורים הנדרשים על מנת לבצע בדיקות ומדידות קרינה שיכולות להשפיע על אישור הפרויקט ועמידתו בתקנים הנדרשים על פי חוק.

בקורס קרינה נלמדים כל האספקטים השונים של קרינה בלתי מייננת- מדובר בקורס מעמיק שמתחיל ממידע כללי על גלים אלקטרומגנטיים ונכנס אל עובי הסוגיות השונות כמו קרינה שמקורה במתקני חשמל, קרינה בתחום תדרי רדיו, קרינה מאנטנות סלולר, ביצוע מדידות ועוד.

למידע נוסך ולפרטים אודות קורס הכשרת מודדי קרינה לחצו כאן


Warning: A non-numeric value encountered in /home/salecheapjordanr/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326